Jak czyścić klapki Birkenstock?

20-05-2022

Jeśli chodzi o klapki, niewiele osób jest w stanie oprzeć się wygodzie i stylowi dobrej pary Birkenstocków. Klapki Birkenstock są popularnym obuwiem letnim, ale szybko mogą ulec zabrudzeniu i mogą być trudne do wyczyszczenia. W tym wpisie na blogu pokażemy, jak w prosty sposób czyścić klapki Birkenstock. Przedstawimy też kilka wskazówek, jak dbać o klapki Birkenstock, aby służyły Ci jak najdłużej.

Czyszczenie klapek Birkenstock

Najlepszym sposobem na zachowanie dobrego wyglądu Twoich klapek Birkenstock, jest ich regularne czyszczenie. Częścią buta najczęściej ulegającą zabrudzeniu są paski trzymające stopę. Mogą być one wykonane ze skóry licowej, lakierowanej zamszowej lub nubuku. Metoda czyszczenia powinna być więc dostosowana do odpowiedniego rodzaju skóry, w przeciwnym razie można zniszczyć jej strukturę. Skórę licową i lakierowaną można wyczyścić za pomocą łagodnego mydła i ciepłej wody. Zanurz miękką szmatkę lub szczotkę w wodzie z mydłem, a następnie delikatnie wyszoruj buty. Zwróć szczególną uwagę na miejsca, które są szczególnie brudne lub poplamione, a następnie pozwól klapkom Birkenstock wyschnąć na powietrzu. Skóra zamszowa oraz nubuk nie lubią wody, dlatego czyszczenie polega na wyczesywaniu brudu i kurzu specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczką. Szczoteczki do czyszczenia skóry zamszowe kupisz w praktycznie każdym sklepie obuwniczym. Jeśli Twoje klapki są mocno zabrudzone, możesz użyć specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia tych rodzajów skóry. Pamiętaj również o dokładnym wyczyszczeniu wewnętrznej strony pasków. Przy odpowiedniej pielęgnacji Twoje Birkenstocki zachowają nowy wygląd przez wiele lat.

Jak czyścić wkładkę w klapkach Birkenstock?

Właściwa pielęgnacja wkładek może mieć ogromny wpływ na komfort i trwałość klapek Birkenstock. Wiele osób nie wie, w jaki sposób czyścić wkładkę w klapkach Birkenstock, jednak nie jest to bardzo skomplikowane. Wystarczy wymieszać szampon lub inny środek myjący przeznaczony do czyszczenia obuwia skórzanego z wodą. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie mieszanki szamponu i wody okrężnymi ruchami na wkładce. Szampon powinien zacząć się pienić. Aby odpowiednio pozbyć się brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń z wkładek klapek Birkenstock zaleca się używanie starej szczoteczki do zębów do rozprowadzania szamponu. Delikatne włoski szczoteczki do zębów pozwolą usunąć zabrudzenia, jednocześnie nie uszkadzając powłoki wkładki. 

Konserwowanie klapek Birkenstock?

Równie ważne jak regularne czyszczenie klapek Birkenstock jest ich odpowiednie konserwowanie. Konserwacja klapek Birkenstock również będzie się różnić w zależności od rodzaju skóry, z której są wykonane. W przypadku skóry licowej wystarczy regularnie natłuścić paski smarem do skóry. Pamiętaj o zabezpieczeniu wkładki, możesz to zrobić, przykrywając ją ręcznikiem papierowym. Jeśli chodzi o skórę nubukową i zamszową, należy ją spryskać bezbarwnym impregnatem. Zapobiegnie przyleganiu kurzu i brudu do Twoich klapek. 

 

Sprawdź ofertę klapek marki Birkenstock:

birkenstock klapki damskie birkenstock klapki męskie klapki birkenstock dla dzieci