1774
Johan Adam Birkenstock zostaje wpisany do kościelnych archiwów jako „poddany szewc”.
1896
Majster szewski Konrad Birkenstock jako właściciel dwóch specjalistycznych sklepów obuwniczych we Frankfurcie nad Menem rozpoczyna produkcję profilowanych elastycznych wkładek do butów.
1899
Konrad Birkenstock prowadzi przez kolejne 15 lat wykłady dla majstrów i cechowych prezentujących sposób wykonywania obuwia z profilowaną wkładką. Rozpoczyna także podpisywanie umów licencyjnych na produkcję swoich butów z profilowaną wkładką.
1925
Lawinowy wzrost ilości klientów i zamówień wymusza kupno i rozbudowę fabryki we Friedbiergu (Hesja), w której rozpoczyna się produkcji na dwie zmiany – dzienną i nocną.
Dostawy docierają już do Austrii, Belgii, Czechosłowacji, Danii, Francji, Holandii, Luksemburga, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i Włoch.
1932
Firma rozpoczyna sławne specjalistyczne kursy szkoleniowe – warsztaty Birkenstock. Podczas takich kursów w kolejnych latach zostaje przeszkolonych ponad 5.000 specjalistów.
1947
Po raz pierwszy zostaje wydana specjalistyczna książka „Ortopedia stopy - system Carl Birkenstock”, która wkrótce staje się bestsellerem w swojej dziedzinie.
1966
Zostaje opracowany samofarbujący arkusz do badania i pomiarów stóp - nowatorki pomysł ułatwiający sprzedaż produktów Birkenstock na całym świecie.
1973
Jako pierwsza na świecie zostaje skonstruowana elektromechaniczna maszyna formierska. Umożliwia ona wykonanie wszystkich kolejnych rozmiarów na podstawie wyłącznie jednego modelu podeszwy – każdy kolejny rozmiar ma odpowiednio dobrane proporcje.
Birkenstock znajduje się na szczycie świtowej czołówki w dziedzinie postępu technicznego i innowacji.
1980
Zostaje stworzona i uruchomiona pierwsza programowana i sterowana komputerowo linia do formowania podeszw, zastępując wynalazek z 1973 r.
1987
Filia w Sankt Katharinen zostaje rozbudowana o kolejne wytłaczarnie i duży magazyn.
Po raz pierwszy w ofercie pojawiają się duże rozmiary butów (od 47 do 50) również w dwóch szerokościach.
1988
Wprowadzony zostaje do produkcji przyjazny dla środowiska klej ekologiczny.
Firmę odwiedza Kanclerz Niemiec Helmut Kohl.
1989
Następuje przyjęcie firmy Alsa* produkującej podeszwy i wkładki korkowe.
Rozpoczyna się budowa budynku specjalizującego się w produkcji profilowanych wkładek w Steinau-Uerzell / Hesse oraz zakładu produkującego specjalistyczne akcesoria dla ortopedii w Asbach / Rheinland-Pfalz*.
1990
Powstaje Tatami* - ekskluzywna marka dla wymagających klientów, zarządzana przez Tatami Schuh GmbH*.
Model Arizona zostaje „produktem roku” w USA.
Następuje modernizacja produkcji wkładek z myślą o ochronie środowiska - zużycie energii zostaje zredukowane o ponad 90% a w systemie wentylacji są instalowane urządzenia do odzyskiwania ciepła.
1991
Pojawia się marka Papillio oferująca modne obuwie z unikalna paletą wzorów i kolorów – oczywiście zawsze w dwóch szerokościach z profilowaną wkładką.
1992
Po raz pierwszy Birkenstock oferuje ręcznie szyte buty.
1993
Tworzy się firma Birki Schuh GmbH* w Bad Honnef - właściciel marki Birki’s.
Zostaje założona L+L Lieferservice und Logistik GmbH* (L+L), która zajmuje się dystrybucją oraz usługami w obszarze IT i księgowości dla grupy Birkenstock.
1994
Powstaje Betula Schuh GmbH* z marką Betula oferującą atrakcyjne cenowo buty z nowym kształtem profilowanej wkładki.
Birko-Orthopadie GmbH* rozpoczyna produkcję wkładek do obuwia.
1995
Działalność rozpoczyna Footprints Schuh GmbH* - właściciel marki Footprints specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości półbutów i obuwia zakrytego.
1996
L+L* otwiera nowy supernowoczesny wielki magazyn w Asbach / Rhineland-Palatinate zajmujący się dystrybucją produktów Birkenstock.
1997
Z początkiem roku pierwsze partie towaru opuszczają ultranowoczesny magazyn wysokiego składowania w Vettelschoß / Rheinland-Pfalz zarządzany przez L+L. Może on pomieścić do 5 mln par butów.
1998
Powstaje marka Alpro, oferująca specjalistyczne obuwie dla różnych grup zawodowych (służba zdrowia, gastronomia, przetwórstwo, itp.), zarządzana przez Alpro GmbH.
W magazynie w Vettelschoß zostaje oddany do użytku automatyczny system magazynowania. Umożliwia on magazynowanie i wydawania 10.000 kartonów lub 80.000 par butów dziennie.
1999
Birkenstock po raz pierwszy prezentuje się w Internecie na stronie www.birkenstock.de.
Na bazie specjalnego odkrycia w procesie produkcyjnym Birki’s oferuje pierwszy na świecie super lekki chodak z materiału EVA.
2001
L+L* uruchamia proces automatycznego składania zamówień w zakładzie w Vettelschoss. Proces ten jest sterowany komputerowo i umożliwia dostawę towaru na terenie Niemiec w ciągu 24 godzin.
2004
W Anglii Birkenstock otrzymuje nagrodę the Draper Award jako „Najlepsze Buty Roku” w uznaniu ponadczasowego wzornictwa, czyniącego obuwie Birkenstock odpowiednim dla każdej grupy wiekowej i na każdą okazję.
2006 i 2007
W Singapurze marka Birkenstock zostaje nagrodzona Cleo Fashion Award w kategorii „Najlepsze buty do chodzenia”.
2007
W Warszawie przy ul. Dzikej 2 otwarty zostaje Salonik Obuwia Camilla. Jako jedyny sklep w Polsce oferuje wyłącznie obuwie Birkenstock, w tym także marek Papillio, Alpro, Birki's, Footprints, Betula i Tatami.
2011
Działalność rozpoczyna sklep internetowy ZdrowyBut.pl oferujący największy w Polsce wybór produktów marek Birkenstock, Papillio, Alpro, Birki's, Footprints, Betula oraz Tatami.
* - Firmy te są niezależnym przedsiębiorstwem w stosunku do Birkenstock, jednakże znajdują się w posiadaniu rodziny Birkenstock.