Komfort i zdrowie

Buty wyprofilowane dla dorosłych i dzieci

Komfort i zdrowie

buty na płaskostopie dla dzieci i dorosłych

Właściwości anatomicznej wkładki Birkenstock

płaskostopie buty

 1. Duże zagłębienie pod piętę daje stopie większą stabilność i wspiera naturalne ułożenie stopy.
 2. Wsparcie łuku poprzecznego stopy zapewnia naturalną i prostą postawę ciała.
 3. Zewnętrzne i wewnętrzne wsparcie łuku podłużnego stopy wspiera równowagę podczas chodzenia.
 4. Wsparcie dla palców zapewnia ich prawidłowe ułożenie oraz odpowiednie przemieszczanie się przy naturalnych ruchach stopy.
 5. Lekka i elastyczna wkładka korkowo-lateksowa gwarantuje wysoki komfort użytkowania.
 6. Zamszowe pokrycie utrzymuje optymalny mikroklimat wokół stopy.
 7. Dodatkowo podniesione obrzeże wkładki ochrania palce.

Tradycja i długoletnie doświadczenie, nalepszej jakości materiały, technologie XXI wieku oraz ochrona środowiska dzięki stosowaniu ekologicznych technologii spowodowały, że firma Birkenstock jest od dawna znana i uznana na całym świecie.

Modne buty tak często jak potrzeba, Birkenstock tak często jak to możliwe!

Modne buty zazwyczaj już po krótkim okresie ich użytkowania dają odczuć, że nie są komfortowe oraz nie sprzyjają utrzymaniu zdrowia stóp. Ściskane w nich palce powodują naprężenie i nienaturalne ułożenie stopy, prowadząc do bólu, urazów i deformacji. Ucisk palców oraz pięty powoduje dodatkowo naprężenie stawów, łydek oraz kręgosłupa.
Stopa w obuwiu na obcasie zamiast wykorzystywać naturalną podporę w postaci kości piętowej nadmiernie się wygina w części środkowej, co prowadzi do nienaturalnego rozłożenia ciężaru ciała. Buty na obcasie powodują także nienaturalne wygięcie części lędźwiowej kręgosłupa, co z kolei może prowadzić do poważnych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

płaskostopie jakie buty

Buty na płaskostopie

W celu eliminacji powyższych niedogodności Birkenstock wynalazł obuwie, które umożliwia naturalne ułożenie oraz swobodny ruch stóp za pomocą anatomicznie wyprofilowanej wkładki, idealnie dopasowanej do naturalnego kształtu stopy. Płaska podeszwa wymyślona i opatentowana przez firmę Birkenstock zapewnia prawidłowy i optymalny dla naszego zdrowia rozkład ciężaru ciała. Dzięki niej sylwetka jest wyprostowana a kręgosłup pracuje prawidłowo na każdym odcinku. Specjalna budowa podeszwy gwarantuje pochłanianie i amortyzację niekorzystnych dla naszego ciała wstrząsów i uderzeń występujących podczas chodzenia, redukując bóle stawów. Specjalistyczna konstrukcja wkładki koryguje płaskostopie u dzieci oraz zapobiega pogłębianiu się płaskostopia u dorosłych. Podczas chodzenia buty Birkenstock zapewniają także wysoki poziom aktywności mięśni poprawiając krążenie oraz wzmacniając tkankę łączną.

buty na płaskostopie

Birkenstock od ponad 235 lat efektywnie wykorzystuje naturalne materiały najwyższej jakości. Podeszwy w obuwiu Birkenstock wykonane są z poliuretanu, którego najważniejszymi zaletami jest lekkość, elastyczność, absorpcja energii uderzenia oraz antypoślizgowość. Korek użyty do produkcji anatomicznie ukształtowanej wkładki Birkenstock pochodzi z kory dębu korkowego. Jest bardzo lekki i elastyczny. Posiada doskonałe właściwości amortyzujące, antybakteryjne i izolacyjne. Mleczko lateksowe uzyskiwane z kory drzewa kauczukowego służy jako spoiwo wiążące granulowany korek. Wkładka jest otoczona z dwóch stron warstwami juty. Niższa warstwa juty zapewnia stabilność, podczas gdy górna, gęstsza absorbuje wilgoć. Warstwy te wraz z zewnętrzną warstwą wysokiej jakości zamszowej skóry redukują do minimum powstawanie we wnętrzu buta wilgoci oraz nie przepuszczają do środka zimna, zapewniając optymalny klimat stóp i niedościgniony komfort noszenia.

Budowa podeszwy Birkenstock

podeszwa Birkenstock

 1. Skóra zamszowa
 2. Górna warstwa juty
 3. Rdzeń z korka lateksowego
 4. Niższa warstwa juty
 5. Podeszwa z poliuretanu

Osobom o szczególnie wrażliwych stopach polecamy kilka modeli wyposażonych w miękką podeszwę wewnętrzną. Pomiędzy elastyczną mieszankę korkowo-lateksową wzmocnioną mocną jutą a zewnętrzną warstwą zamszu umieszczono dodatkową warstwę z piankowego kauczuku naturalnego. Warstwa ta charakteryzuje się wyjątkowo dobrą sprężystością, co zapewnia jeszcze większą amortyzacje i gwarantuje dodatkowy komfort noszenia.

Unikalne właściwości obuwia Birkenstock zapewnią Ci wygodę i komfort w każdej sytuacji i w każdym momencie. Jeśli jeszcze nie nosiłeś Birkenstocków przekonaj się o tym osobiście.