Materiały

Materiały butów Birkenstock

Poniżej przedstawiamy opis poszczególnych materiałów, z których wykonane są wierzchnie części butów oferowanych w naszym sklepie.

Skóra naturalna

Skóra naturalna / Natural Leather

Skórę naturalną można rozpoznać po niejednorodnym licu powierzchni i zróżnicowanych kolorach jej struktury. Te różnice nie są celowo wyrównywane w naszym obuwiu, w wyniku czego zachowany zostaje indywidualnie zróżnicowany charakter naturalnie matowej powierzchni skóry.

Skóra gładka

Skóra gładka / Smooth Leather

Wykorzystywana do produkcji naszego obuwia skóra gładka posiada drobno i równomiernie zróżnicowane w dotyku lico oraz lekko błyszczącą powierzchnią. Dzięki swojej wysokiej elastyczności, wytrzymałości na ścieranie i rozciąganie jest odporna na wpływy zewnętrzne i gwarantuje długą żywotność. Ponadto jest łatwa w pielęgnacji i umożliwia przepływ powietrza.

Skóra zamszowa

Skóra zamszowa / Suede Leather

Do produkcji zamszu stosowanego na wierzchu oferowanego przez nas obuwia wykorzystywana jest zaledwie połowa dużych płatów skóry bydlęcej. Jest to skóra bardzo mocna i gruba, a jednocześnie nadzwyczajnie miła w dotyku i wytrzymała. Także w tym przypadku występują lekkie zróżnicowania struktury powierzchni, będące widocznym znakiem, że skóra jest prawdziwa.

Skóra nubukowa

Skóra nubukowa / Nubuck Leather

Nubuk wykorzystany w naszym obuwiu pochodzi ze skór wyselekcjonowanych gatunków najlepszego europejskiego bydła domowego. Jest skórą litą, w której starta zostaje naturalna struktura warstwy wierzchniej, czyli lico. W wyniku starcia lica skóra nabiera wyjątkowego, aksamitnego wyglądu.

Skóra wytłaczana

Skóra wytłaczana / Embossed Leather

Stosowana w naszym obuwiu skóra wytłaczana ma wyjątkowo wyrazisty wygląd. Naturalna kolorystyka i charakterystyczna dla skóry bydlęcej struktura powierzchni, uzyskana dzięki specjalnemu wytłaczaniu, gwarantuje jej ekskluzywny wygląd. Podobnie jak wszystkie inne skóry używane w produkcji naszego obuwia dobrze przepuszcza powietrze.

Birko-Flor

Birko-Flor

Birko-Flor to nowoczesny materiał przyjazny dla ludzkiej skóry, wyjątkowo wytrzymały i łatwy w pielęgnacji. Jego zewnętrzna warstwa ma strukturę skóry. Składnik drugiej warstwy stanowi miękkie i delikatne, a jednocześnie odporne na działanie czynników zewnętrznych runo.

Nubuk Birko-Flor

Nubuk Birko-Flor / Birko-Flor Nubuck

Ten komfortowy i przyjazny dla skóry materiał, w wyniku specjalnego procesu uszlachetniania Birko-Flor, otrzymuje wierzchnią warstwę przypominającą skórę nubukową nie tylko swoim wyglądem, ale także w dotyku.

Birko-Filc

Birko-Filc / Birko-Felt

Birko-Filc składa się z mieszanki włókien wełnianych i wyjątkowo mocnych sztucznych włókien filcu, dzięki czemu jest praktycznie nierozerwalny. Materiał ten ma strukturę otwartoporową, umożliwiającą przepływ powietrza. Poza tym jest przyjazny dla skóry i łatwy w czyszczeniu.

Wełna

Wełna / Wool

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych materiałów wierzchnich stosowanych w naszym obuwiu wyjątkowo wysokie wymogi dotyczą także doboru naturalnej wełny owczej. Żywa wełna sprawdza się w każdych warunkach pogodowych, a dzięki swoim naturalnym właściwościom chroni przed działaniem najróżniejszych czynników zewnętrznych.

Mikrowłókna

Mikrowłókna / Microfibre

Wysokiej jakości mikrowłókna używane do produkcji naszego obuwia przypominają wyglądem delikatny nubuk i zapewniają ekskluzywny wygląd. Ten materiał bardzo aktywnie przepuszcza powietrze. Jest szczególnie lekki, wytrzymały i przyjazny dla skóry ludzkiej.